Kiedy można zapisać dziecko do żłobka?

Zastanawiasz się kiedy można zapisać dziecko do żłobka? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ to kiedy prowadzony jest nabór do żłobka to jedno, a wiek od jakiego można zapisać dziecko do żłobka to drugie. Odpowiedzi na oba pytania znajdziesz poniżej.

Kiedy można zapisać dziecko do żłobka?

Akademia Elfów prowadzi nabór do żłobka przez cały rok, wszystko uzależnione jest od ilości wolnych miejsc w danym okresie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami telefonicznie, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez formularz kontaktowy i odwiedź nasz żłobek na Krowodrzy, na ul. Kazimierza Wielkiego 71 w Krakowie.

W jakim wieku można zapisać dziecko do żłobka?

Do żłobka Akademia Elfów przyjmujemy dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat. Jednak granice wieku to tylko liczby, a gotowość do pójścia do żłobka nie jest taka oczywista jakby się wydawało. To ogromny krok zarówno dla malucha jak i rodzica, więc warto przygotować się na te godziny rozstania i jeśli jest taka możliwość to wcześniej pozostawiać dziecko na chwilę np. z dziadkami, aby zrozumiało, że rodzic nie zawsze będzie w pobliżu. Takie działanie pozwoli Twojej pociesze w szybszej adaptacji w żłobku, a Tobie podjąć ostateczną decyzję czy na pewno jesteś w stanie rozstawać się z maleństwem na te kilka godzin.

Pamiętaj, nie musisz od razu zapisywać malucha na 8 godzin, nasz żłobek na Krowodrzy oferuje także warianty: 4-5 godzin lub „na godziny”.

Czy warto zapisać dziecko do żłobka?

Powiedzenie w „domu najlepiej” na pewno jest prawdziwe, lecz maleństwo rośnie i jak każdy człowiek, aby się rozwijać potrzebuje nowych bodźców. Żłobek jest miejscem, w którym maluch otoczony jest profesjonalną opieką pedagogiczną oraz innymi dziećmi, z którymi może wchodzić w interakcje. Nowe miejsce i ludzie mogą na początku przerażać, lecz z czasem strach minie, a godziny spędzone w żłobku pozwolą dziecku nabywać nowe umiejętności, takie jak np. zachowania i role społeczne.

Nasze dane:

Nasz adres:
ul. Kazimierza Wielkiego 117
30-074 Kraków

tel. 698 533 322

Placówka dotowana przez Urząd Miasta Krakowa

Strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ok