Adaptacja dziecka w żłobku

Wiemy o tym, że okres adaptacyjny to bardzo ważny czas nie tylko dla dziecka, ale również dla rodzica, dlatego w naszym żłobku dokładamy wszelkich starań aby maluszek poczuł się jak w domu.

Ile trwa adaptacja dziecka w żłobku?

W Akademii Elfów dbamy o to aby proces związany z przyzwyczajeniem się do nowego środowiska i otoczenia oraz pogodzenie się z rozłąką z rodzicem nie wiązał się dla dziecka z dużym stresem. Okres adaptacji to dla dziecka sytuacja nowa. Maluch przyzwyczaja się nie tylko do zmiany jaka zaszła w jego życiu, ale też nabiera gotowości emocjonalnej i psychicznej do rozstania z rodzicem.

Adaptacja dziecka w żłobku Akademia Elfów jest bezpłatna zwykle trwa około jednego miesiąca. Zaczynamy od dwóch godzin dziennie w miarę dostosowywania się dziecka do nowego otoczenia czas pobytu w żłobku jest zwiększany.

Jak przygotować się do adaptacji dziecka w żłobku?

Preferowane godziny adaptacyjne to 10-12, w tym czasie można zamówić dziecku zupkę jako pierwszy posiłek spożywany w żłobku - to ważne aby maluch przyzwyczajał się również do nowych smaków.

Podczas procesu adaptacji chodzi o to, aby dziecko poczuło się bezpiecznie, aby chciało w żłobku przebywać. Z tego powodu tak ważne jest poznawanie otoczenia i rutyna dnia, jednak najważniejsze jest to, aby maluch nawiązał relację z Paniami i rówieśnikami.

Opieka, zabawy i ciekawe aktywności podczas adaptacji dziecka w żłobku – wszystkie pozytywne doświadczenia mają sprawić, że dziecko poczuje niedosyt i będzie chciało wrócić ponownie.

Posyłając dziecko do naszego żłobka możemy zapewnić wszystkich rodziców że proces adaptacji będzie przebiegał płynnie a doświadczone Panie zadbają aby dyskomfort dziecka i rodzica podczas rozstania był jak najmniejszy.

Nasze dane:

Filia 1 (żłobek)
ul. Kazimierza Wielkiego 71
30-074 Kraków

Filia 2 (przedszkole)
ul. Kazimierza Wielkiego 117
30-074 Kraków

tel. 698 533 322

Placówka dotowana przez Urząd Miasta Krakowa

Strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ok