Informacja żłobek SARS COV-2

Szanowni Państwo, w związku z informacją, że od 6 maja br. będzie możliwość otwarcia żłobków, przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia a ze względu na sytuację epidemiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy żłobkowej to w pierwszej kolejności ze żłobka powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, proszę do 3 maja 2020r. na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub sms o zgłoszenie zainteresowania skorzystania z opieki żłobkowej.

Proszę o podanie godzin w jakich dziecko będzie przebywało w żłobku będzie to potrzebne do organizacji pracy Pań.

Obecnie nie posiadamy informacji o terminie otwarcia żłobka czekam na dokładne wytyczne od Wojewody.

Proszę pamiętać, priorytetem zdrowie dzieci i pracowników, wszystkich dotyczy reżim sanitarny.

Rodzic będzie zobowiązany do podpisania oświadczenia o odpowiedzialności za podjętą decyzję związaną z wysłaniem dziecka na zajęcia, jak i dowożeniem dziecka do instytucji. Jak również pisemne oświadczenie, że pracuje w zawodach z grupy pierwszeństwa przyjęcia.

RODZICU:

 • Przyprowadź do instytucji dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych. Stosuj się do zaleceń lekarskich, które mogą określić czas nieposyłania dziecka do instytucji.
 • Przed przyprowadzeniem dziecka do instytucji zmierz dziecku temperaturę.
 • Nie posyłaj do instytucji dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
 • Wyjaśnij dziecku, żeby nie zabierało do żłobka niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.
 • Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie.
 • Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.

Żłobek:

 • Ogranicz przebywanie osób trzecich w placówce - pełnienie tylko funkcji opiekuńczej.
 • Jeśli istnieje uzasadnione podejrzenie, że dziecko jest chore i może zarażać inne dzieci nie wpuszczaj go do instytucji, poproś rodzica o zabranie dziecka do domu i skontaktowanie się z lekarzem.
 • Pracownicy będą zapatrzenie w środki ochrony osobistej (rękawiczki, maseczki ochronne, przyłbice itp.)
 • Dzieci, pod nadzorem opiekuna, mogą korzystać z istniejących na terenie instytucji placów zabaw i boisk.
 • Sale i zabawki dezynfekowane płynami.
 • Usunięte z sali przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie dezynfekować, np. pluszowe zabawki, poduszki, itp.
 • Godziny pracy żłobka zostaną skrócone.

Proszę pamiętać, priorytetem zdrowie dzieci i pracowników, wszystkich dotyczy reżim sanitarny.

Wytyczne:

Wytyczne dla instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3

Nasze dane:

Nasz adres:
ul. Kazimierza Wielkiego 117
30-074 Kraków

tel. 698 533 322

Placówka dotowana przez Urząd Miasta Krakowa

Strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ok